26 Mayıs 2016 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > İşte AK Parti'nin Kağıthane Belediye Başkan Adayı
İşte AK Parti'nin Kağıthane Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'nin Kağıthane Belediye Başkan Adayı

12.12.2013 13:11:34 12 14 16 18 yazdır
www.namehaber.com Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'un MART-2014 Yerel Seçimleri'nde "İşte AK Parti'nin Kağıthane Belediye Başkanı Adayı" başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul'da en güçlü olduğu İlçelerden Kağıthane'de 2009 Yerel Seçimleri'nde oy oranı %43.1'di. Bu durum daha da yükselişe geçerek 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde % 55'e çıktı ve bu dönemde yapılan kamuoyu anketlerinde % 55-60 aralığında seyrediyor.

Bu gerçekten büyük başarı, bu başarının mimarları Yerel hizmetler ölçeğinde Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve ekibi, teşkilat çalışmaları anlamında ise İlçe Başkanı Sami İlhan ve ekibi olduğu kanaatindeyim. Çok güzel bir dayanışma ve koordineli çalışma yapısı kendini her daim göstermekte bu İlçe'de.

Kağıthane'de 10 yıldır gece-gündüz koşturan ve Kağıthane'yi ve Kağıthane'lileri hakkettiği güzelliklere kavuşturmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Fazlı Kılıç'a, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın güveni ve desteği tam.

Kağıthane'de daha yapılacak çok büyük işlere imza atılacağı için en ufak bir zaman kaybına tahammül yok. Bu durumda AK Parti Genel Merkezinin bir an evvel yeni dönemde de Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın adaylığını ilan edip sırada bekleyen hizmetlerin jet hızıyla Kağıthane İlçesi'ne kazandırılması geciktirilmemelidir.

Bulunduğumuz zaman dilimi en çok birlik, beraberlik ve uhuvvettin zirvede olması gereken anlardır. Burada çantada keklik gözüken bir İlçe görüntüsü var ama Fazlı Kılıç ismiyle devam edilmediği takdirde burada en az % 15 oy kaybı olur ve bu durum da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarına da en az % 5 eksi olarak yansır.

 İstanbul'da % 10 fark var ve bu fark kritik eşikte.

Kağıthane'de yapılacak hata İstanbul'u büyük bir risk altına sokmak anlamına gelir.

Kağıthane'de hizmetler konuşulmalı, büyük dönüşümler her daim dillendirilmeli. Son seçimdeki % 12 oy artışı konuşulmalı, tüm anketlerde sürekli oyunu en çok artıran Türkiye geneli ilk 5'de olan Kağıthane zihinlere nakşedilmeli.

Makam odasının 24 saat izlenebildiği, telefonlarına kendisi bakıp İlçe halkının dertleriyle her zaman dertlenen Belediye Başkanı, Yerel hizmetlerin olmazsa olmaz unsurlarının tamamında, özellikle de Kentsel Dönüşümde tarih yazılan projelerle Kağıthane'yi tekrar Sosyo-Kültürel dengelere uygun, modern ve güvenilir bir şekilde inşa etmesi Kağıthane'de uzun yıllar boyunca konuşulmuş olacak.

Tarihi Eser Restorasyonları, Şehir Müzesi, Spor alanlarındaki büyük hizmetler, Denizsuyu projesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem'in büyük gayretleriyle İlçe'ye kazandırılan Milli Arşiv Sitesi, Kağıthane'nin en büyük ihtiyaç duyduğu kültürel faaliyetlerde özellikle ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza yönelik yapılan faaliyetler, ülke çapında takdire şayan dönüşümlere ve diğer İlçe'lere örnek oldu.

Yeni dönemde özellikle bu ilçe eğitim üssü görevi de üstlenecek, açılan ve açılacak üniversitelerle yetişen nesil yerinde eğitimle büyük işlere vesile olacak.

Kağıthane önceden fabrikalar, çarpık yapılaşmalar, kötü görüntüler şehri olarak anılırdı ancak günümüzde bunun tam aksine büyük bir pozitif dönüşümle fabrikaların kaldırıldığı, eski binaların ve çarpık yapılaşmaların ortadan kaldırıldığı, modern, sosyal donatı alanlarının İlçe'nin her mahallesinde yer aldığı, internet erişimli ve güvenlik kameralı herkesin huzurla gezip dolaşabildiği yüzlerce parkların oluşturulduğu, Sadabad'ın eski ihtişamına geri döndüğü sandalların Sadabad Camiinin önünden Haliç'e yelken açtığı, metro ağlarının tam hız İlçe'nin dört bir yanını çepeçevre sardığı bir güzel şehir haline geldi.

Yapılanları anlatmak her halde en az 50 köşe yazısına sığmaz.

Ankara Genel Merkez'den aldığımız son bilgilerde Aralık 20-25'i gibi Kağıthane'nin 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde aday olarak tekrar Fazlı Kılıç ismini göstereceği kesinleşti.

Bu seçimde Fazlı Kılıç ve ekibi % 60 oy bandını yakalamak için büyük çaba sarfedecek ve kendisine güvenenleri ve Kağıthane halkını büyük sevince boğacaktır.

kaynak: namehaber.com

Etiketler : .
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri